Mikołajki dzisiaj

Nasz świat wciąż gna nieprzerwanie do przodu, zmieniają się i ewoluują również nasze zachowania, tradycje oraz legendy i ich forma, w jakiej podawane są dalej. Na przykład legendy oraz opowiadania związane z postacią świętego Mikołaja znacznie się różniły od tego, jaką wiedzę o tym świętym posiadają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Zapewne dzisiaj mało kto pamięta, że setki lat temu był to biskup Miry. Dzisiaj Mikołajki zostały przyjemnym dniem, kiedy wręczamy sobie niewielkie prezenty wskazujące na wspólną pamięć osobie oraz wyrazy sympatii.

Kim był święty Mikołaj?

Postać świętego Mikołaja nawet dzisiaj może niektórym wydawać się nieco tajemnicza. Ów człowiek przez całe życie był bardzo spokojnym człowiekiem, ceniącym sobie równowagę oraz dobre stosunki z innymi ludźmi. Nie znosił jednak jednej rzeczy – ubóstwa swoich bliźnisz, dlatego w momencie, kiedy został biskupem Miry, zaczął nocą pod przebraniem odwiedzać domy oraz rozdawać w prezencie najpotrzebniejsze rzeczy. Dzięki temu na zawsze zyskał sobie miano dobrego człowieka oraz dobrego pasterza.

W jakim przebraniu święty Mikołaj rozdawał prezenty?

Zapewne w ogromnym stopniu zmienił się wygląd oraz przebranie świętego, gdyż to, które jest przedstawiane w naszej kulturze, w ówczesnych czasach budziłoby raczej jedynie zdziwienie. Obecny strój to przede wszystkim czerwone spodnie oraz czerwony płaszcz, którego uwieńczeniem jest zabawna, duża, czerwona czapka z białym pomponem oraz sporych rozmiarów pas opinający wydatny brzuszek.

Ten wpis ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *