Najpopularniejszy biskup w historii

W historii świata jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele znakomitych postaci, które w jakiś sposób przysłużyły się światu. Z całą pewnością jedną z takich osób jest święty Mikołaj, czyli właściwie biskup Miry w latach sprzed pierwszego tysiąclecia. Jego zasługi były tak wielkie, że jego imię przetrwało właściwie wszystko. Znany był ze swojej ogromnej dobroci i szczodrości, nie znosił i źle tolerował ubóstwo swoich wiernych, dlatego nocami, chodząc w przebraniu uliczkami miasteczka, rozdawał swój dobytek swoim wiernym.

Jak wygląda dzisiaj święto świętego Mikołaja?

Ten dzień w zasadzie jest zarezerwowany w głównej mierze dla dzieci, ponieważ to one są rozliczane w takim momencie przed świętym ze wszystkich swoich dobrych oraz złych uczynków. Jeśli dziecko było przez cały rok grzeczne, może liczyć na prezent. Jeśli zaś było niegrzeczne i psociło, święty Mikołaj podaruje mu jedynie rózgę. Mikołaj przychodzi do dzieci w nocy, kiedy te pogrążone są w głębokim śnie i zostawia prezenty dla nich albo pod poduszką albo w specjalnie przygotowanych przez dzieci miejscach, jak na przykład bucik czy skarpetka.

Jak wygląda dzisiejszy Mikołaj?

Chociaż wygląd współczesnego Mikołaja nie ma w zasadzie nic wspólnego ze swoim pierwowzorem, to jednak jego wizerunek wykreowany przez koncern Coca-Cola w 1930 roku przyjął się znakomicie. Właśnie dlatego wszystkie dzieci sądzą, że cechą charakterystyczną świętego są przede wszystkim czerwone spodnie oraz płaszcz, a także czerwona, śmieszna czapka, która wykorzystywana jest komercyjnie w zasadzie we wszystkich możliwych miejscach.

Ten wpis ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *